Avago Technologies US, Inc. ALM-31122-BLKG
ALM-31122-BLKG picture photo
Mfg. Part Number
ALM-31122-BLKG
Manufacturer
Product Category
RF Amplifiers
Brief Description
IC AMP 1W PA 700MHZ-1GHZ 22MCOB
Datasheet Download
ALM-31122-BLKG.pdf
Availability of ALM-31122-BLKG
QUANTITY
ALM-31122-BLKG Order Process
Ship out your order
Specifications of ALM-31122-BLKG
Internal Part NumberEIS-ALM-31122-BLKG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHalogen Free Material 18/Jun/2014
PCN PackagingAlternate ESD Lock Reel Supplier 24/Jul/2014
Standard Package100
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Amplifiers
Series-
PackagingBulk
Frequency700MHz ~ 1GHz
P1dB31.6dBm (1.445W)
Gain15.6dB
Noise Figure2dB
RF TypeCDMA
Voltage - Supply5V
Current - Supply750mA
Test Frequency900MHz
Package / Case22-SMD Module, No Lead
Supplier Device Package22-MCOB (5x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALM-31122-BLKG
Related LinksALM-311, ALM-31122-BLKG Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ALM-31122-BLKG Details Description
Related parts for ALM-31122-BLKG
Connector Header 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 6V datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERM NTC 12KOHM 20% 0805 SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 100W datasheet.pdf