Vishay/Dale ALSR0115R00FE12
ALSR0115R00FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR0115R00FE12
Brief Description
RES 15 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR0115R00FE12.pdf
Availability of ALSR0115R00FE12
QUANTITY
ALSR0115R00FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR0115R00FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR0115R00FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.406" L (2.79mm x 10.31mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR0115R00FE12
Related LinksALSR011, ALSR0115R00FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR0115R00FE12 Details Description
Related parts for ALSR0115R00FE12
FUSE GLASS 500MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS MALE PANEL #26 datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 22POS .156 GREEN datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 6UTDFN datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
CARD GUIDE HORZ 6X0.078" BLK datasheet.pdf
CONNECTPORT X2E ZIGBEE SE ROUTER datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
INTERCHANGEABLE CHIP .2C datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN INSERT 8POS PIN datasheet.pdf