Vishay/Dale ALSR0315R00JE12
ALSR0315R00JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR0315R00JE12
Brief Description
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR0315R00JE12.pdf
Availability of ALSR0315R00JE12
QUANTITY
ALSR0315R00JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR0315R00JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR0315R00JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR0315R00JE12
Related LinksALSR031, ALSR0315R00JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR0315R00JE12 Details Description
Related parts for ALSR0315R00JE12
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO 28-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 1.27MM T/H datasheet.pdf