Vishay/Dale ALSR031K500JE12
ALSR031K500JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR031K500JE12
Brief Description
RES 1.5K OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR031K500JE12.pdf
Availability of ALSR031K500JE12
QUANTITY
ALSR031K500JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR031K500JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR031K500JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR031K500JE12
Related LinksALSR031, ALSR031K500JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR031K500JE12 Details Description
Related parts for ALSR031K500JE12
SSD 45GB 2.5" UATA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DECODER VIDEO NTSC/PAL/SECAM datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMF datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf