Vishay/Dale ALSR032K700FE12
ALSR032K700FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR032K700FE12
Brief Description
RES 2.7K OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR032K700FE12.pdf
Availability of ALSR032K700FE12
QUANTITY
ALSR032K700FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR032K700FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR032K700FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR032K700FE12
Related LinksALSR032, ALSR032K700FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR032K700FE12 Details Description
Related parts for ALSR032K700FE12
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG ORANGE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LENS CLEAR EMF 18X18MM datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 5A SOT89-3 datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE 1A 24VDC datasheet.pdf