Vishay/Dale ALSR032K700JE12
ALSR032K700JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR032K700JE12
Brief Description
RES 2.7K OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR032K700JE12.pdf
Availability of ALSR032K700JE12
QUANTITY
ALSR032K700JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR032K700JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR032K700JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR032K700JE12
Related LinksALSR032, ALSR032K700JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR032K700JE12 Details Description
Related parts for ALSR032K700JE12
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 51POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 400PF 12KV R7 DISK datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf