Vishay/Dale ALSR03350R0FE12
ALSR03350R0FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR03350R0FE12
Brief Description
RES 350 OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR03350R0FE12.pdf
Availability of ALSR03350R0FE12
QUANTITY
ALSR03350R0FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR03350R0FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR03350R0FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)350
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR03350R0FE12
Related LinksALSR033, ALSR03350R0FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR03350R0FE12 Details Description
Related parts for ALSR03350R0FE12
IC REG BCK ADJ 1.5A SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
CONN JAM NUT RCPT-W/1M CORD GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 WW datasheet.pdf
CABLE ASSY PLUG-BLKHD JACK 24" datasheet.pdf
RES 562 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
PROTECTOR TRIPLE BIDIRECTIONAL datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -45DB datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 145MA 3.5 OHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 12A 250V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 200W datasheet.pdf
TERMINATOR SMA TYPE 18GHZ MAX datasheet.pdf