Hirose Electric Co Ltd DF13-15P-1.25V(20)
DF13-15P-1.25V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-15P-1.25V(20)
Brief Description
CONN HEADER 15POS 1.25MM SMD TIN
Datasheet Download
DF13-15P-1.25V(20).pdf
Availability of DF13-15P-1.25V(20)
QUANTITY
DF13-15P-1.25V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-15P-1.25V(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-15P-1.25V(20)
Featured ProductDF13 Series
Standard Package20
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-15P-1.25V(20)
Related LinksDF13-15P-, DF13-15P-1.25V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-15P-1.25V(20) Details Description
Related parts for DF13-15P-1.25V(20)
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT523F datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
CIRCULAR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.53 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP TANT 40UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN H4 FEMALE 8MM2 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf