Vishay/Dale ALSR10220R0FE12
ALSR10220R0FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR10220R0FE12
Brief Description
RES 220 OHM 7W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR10220R0FE12.pdf
Availability of ALSR10220R0FE12
QUANTITY
ALSR10220R0FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR10220R0FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR10220R0FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 1.730" L (7.92mm x 43.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR10220R0FE12
Related LinksALSR102, ALSR10220R0FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR10220R0FE12 Details Description
Related parts for ALSR10220R0FE12
IC FLASH 2GBIT 48TSOP datasheet.pdf
IC DSP MULTICORE 561FCBGA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN CMC RCPT 48POS 4ROW GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 3.3K OHM 14DIP datasheet.pdf
41+41 DIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
MOD USB FIFO DEV 0.6" FT240X datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F SLVR datasheet.pdf