TXC CORPORATION AM-16.9344MAGV-T
AM-16.9344MAGV-T picture photo
Mfg. Part Number
AM-16.9344MAGV-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 16.9344MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
AM-16.9344MAGV-T.pdf
Availability of AM-16.9344MAGV-T
QUANTITY
AM-16.9344MAGV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AM-16.9344MAGV-T
Internal Part NumberEIS-AM-16.9344MAGV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.9344MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AM-16.9344MAGV-T
Related LinksAM-16.93, AM-16.9344MAGV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AM-16.9344MAGV-T Details Description
Related parts for AM-16.9344MAGV-T
CONN HDR RT ANG 2POS .100 TIN datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 15A 500VAC/VDC 3AB datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL SPST 3A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf