Texas Instruments AM26LS33ACDRG4
AM26LS33ACDRG4 picture photo
Mfg. Part Number
AM26LS33ACDRG4
Brief Description
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC
Datasheet Download
AM26LS33ACDRG4.pdf
Availability of AM26LS33ACDRG4
QUANTITY
AM26LS33ACDRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of AM26LS33ACDRG4
Internal Part NumberEIS-AM26LS33ACDRG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeReceiver
Protocol-
Number of Drivers/Receivers0/4
Duplex-
Receiver Hysteresis50mV
Data Rate-
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AM26LS33ACDRG4
Related LinksAM26LS3, AM26LS33ACDRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
AM26LS33ACDRG4 Details Description
Related parts for AM26LS33ACDRG4
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CC2510F16RSPG3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 10MM datasheet.pdf
FUSE CERM 5X25MM M/TL .200A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT VERT PTH HDR DR ASSY datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf