Sullins Connector Solutions AMC12DRSN-S664
AMC12DRSN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
AMC12DRSN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100"
Datasheet Download
AMC12DRSN-S664.pdf
Availability of AMC12DRSN-S664
QUANTITY
AMC12DRSN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of AMC12DRSN-S664
Internal Part NumberEIS-AMC12DRSN-S664
Series-
PackagingTray
Number of Positions24
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMC12DRSN-S664
Related LinksAMC12DR, AMC12DRSN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AMC12DRSN-S664 Details Description
Related parts for AMC12DRSN-S664
IC VOLTAGE MONITOR DUAL SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 58POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 2" 2S FIN datasheet.pdf
RES 12 OHM 10W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf