Sensata Technologies/Airpax AMCB93110
AMCB93110 picture photo
Mfg. Part Number
AMCB93110
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Illumination Source
Brief Description
BULB LED 110VAC 1W GREEN
Datasheet Download
AMCB93110.pdf
Availability of AMCB93110
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AMCB93110 Order Process
Ship out your order
Specifications of AMCB93110
Internal Part NumberEIS-AMCB93110
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Illumination Source
Series22.5mm Plastic
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMCB93110
Related LinksAMCB, AMCB93110 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
AMCB93110 Details Description
Related parts for AMCB93110
TVS DIODE 5.5VWM 8.5VC SC703 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 81.6VC R6 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf