Honeywell Sensing and Productivity Solutions AML12CBC3EA
AML12CBC3EA picture photo
Mfg. Part Number
AML12CBC3EA
Manufacturer
Product Category
Pushbutton Switches - Hall Effect
Brief Description
PUSHBUTTON SS SWITCH
Datasheet Download
AML12CBC3EA.pdf
Availability of AML12CBC3EA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AML12CBC3EA Order Process
Ship out your order
Specifications of AML12CBC3EA
Internal Part NumberEIS-AML12CBC3EA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAML Series LED Appl Note
Design ResourcesAML/MML Series Tech Guide
PCN Obsolescence/ EOLAML, MML Series 31/Jan/2014
Standard Package1
Category Switches
FamilyPushbutton Switches - Hall Effect
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AML12CBC3EA
Related LinksAML12, AML12CBC3EA Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
AML12CBC3EA Details Description
Related parts for AML12CBC3EA
JUMPER-H9991TR/1852RD/H9991TR 4" datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-5V 4W datasheet.pdf