Honeywell Sensing and Productivity Solutions AML51-A10R
AML51-A10R picture photo
Mfg. Part Number
AML51-A10R
Manufacturer
Product Category
Accessories - Caps
Brief Description
CAP PUSHBUTTON SQUARE RED
Datasheet Download
AML51-A10R.pdf
Availability of AML51-A10R
QUANTITY
AML51-A10R Order Process
Ship out your order
Specifications of AML51-A10R
Internal Part NumberEIS-AML51-A10R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories - Caps
SeriesAML
Switch TypePushbutton
ShapeSquare
ColorRed
IlluminationIllumination Optional
For Use With/Related ProductsAML Series
Mounting TypeSnap Fit
Size15.00mm L x 15.00mm W x 10.00mm H
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AML51-A10R
Related LinksAML51, AML51-A10R Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
AML51-A10R Details Description
Related parts for AML51-A10R
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS PIN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 40MSPS 32LQFP datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 44POS 30GOLD datasheet.pdf