Honeywell Sensing and Productivity Solutions AML51-E10Y
AML51-E10Y picture photo
Mfg. Part Number
AML51-E10Y
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS
Datasheet Download
AML51-E10Y.pdf
Availability of AML51-E10Y
QUANTITY
AML51-E10Y Order Process
Ship out your order
Specifications of AML51-E10Y
Internal Part NumberEIS-AML51-E10Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesAML/MML Series Tech Guide
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AML51-E10Y
Related LinksAML51, AML51-E10Y Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
AML51-E10Y Details Description
Related parts for AML51-E10Y
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 1W datasheet.pdf
Crystal 4.0320MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.2PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 14.5VC SMA datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER PIN R/A 10POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CLAMP METER 600V 1KA 2" JAW datasheet.pdf