Honeywell Sensing and Productivity Solutions AML51-J20Y
AML51-J20Y picture photo
Mfg. Part Number
AML51-J20Y
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J
Datasheet Download
AML51-J20Y.pdf
Availability of AML51-J20Y
QUANTITY
AML51-J20Y Order Process
Ship out your order
Specifications of AML51-J20Y
Internal Part NumberEIS-AML51-J20Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesAML/MML Series Tech Guide
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AML51-J20Y
Related LinksAML51, AML51-J20Y Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
AML51-J20Y Details Description
Related parts for AML51-J20Y
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC DO204AC datasheet.pdf
CONN RING 10-12AWG #10 YELLOW datasheet.pdf
TERM BLOCK GROUND 6MM YEL/GRN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-12VOUT SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 379K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
SCR 1800V 1290A E-PUK datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 630VDC T/H datasheet.pdf