Honeywell Sensing and Productivity Solutions AML53-E20K
AML53-E20K picture photo
Mfg. Part Number
AML53-E20K
Brief Description
PADDLE SW COVER FOR INCANDSCENT
Datasheet Download
AML53-E20K.pdf
Availability of AML53-E20K
QUANTITY
AML53-E20K Order Process
Ship out your order
Specifications of AML53-E20K
Internal Part NumberEIS-AML53-E20K
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AML53-E20K
Related LinksAML53, AML53-E20K Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
AML53-E20K Details Description
Related parts for AML53-E20K
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 150PF 1% 500V 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 114POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 75.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MIC ELECTRET PORT ON SIDE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf