Bourns Inc. AMS22U5A1BLARL130
AMS22U5A1BLARL130 picture photo
Mfg. Part Number
AMS22U5A1BLARL130
Datasheet Download
AMS22U5A1BLARL130.pdf
Availability of AMS22U5A1BLARL130
QUANTITY
AMS22U5A1BLARL130 Order Process
Ship out your order
Specifications of AMS22U5A1BLARL130
Internal Part NumberEIS-AMS22U5A1BLARL130
SeriesAMS22U
For MeasuringRotary Position
TechnologyHall Effect
Rotation Angle - Electrical, Mechanical10° ~ 300°, Continuous
Linear Range-
OutputAnalog Voltage
Output SignalCounterclockwise Increase
Actuator TypeRound Shaft
Linearity±0.5%
Resistance (Ohms)-
Resistance Tolerance-
Voltage - Supply5V
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleSolder Lug
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMS22U5A1BLARL130
Related LinksAMS22U5A, AMS22U5A1BLARL130 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
AMS22U5A1BLARL130 Details Description
Related parts for AMS22U5A1BLARL130
CAP FILM 1200PF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS STR SHORT S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
350 TB SP PL PCB CONNECT datasheet.pdf
METRAL MINICOAX RECE datasheet.pdf
22UF 100V 10X18MM 85C 15000H datasheet.pdf