Multi-Tech Systems, Inc. AN868-915A-50HRA
AN868-915A-50HRA picture photo
Mfg. Part Number
AN868-915A-50HRA
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
DEV KIT SMA ANT/USB CABLE 1=50PC
Datasheet Download
AN868-915A-50HRA.pdf
Availability of AN868-915A-50HRA
QUANTITY
AN868-915A-50HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of AN868-915A-50HRA
Internal Part NumberEIS-AN868-915A-50HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz, 915MHz
Frequency Range868MHz ~ 915MHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands2
VSWR-
Return Loss-
Gain3dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)8.000" (203.20mm)