Linx Technologies ANT-2.4-CN-N
ANT-2.4-CN-N picture photo
Mfg. Part Number
ANT-2.4-CN-N
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA CORNER 2.45GHZ N-CONN
Datasheet Download
ANT-2.4-CN-N.pdf
Availability of ANT-2.4-CN-N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ANT-2.4-CN-N Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-2.4-CN-N
Internal Part NumberEIS-ANT-2.4-CN-N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PCN Obsolescence/ EOLANT-(916,2.4)-CN-N 06/Dec/2012
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesCN
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.483GHz
Antenna TypeCorner Reflector
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain10.5dB
Power - Max100W
Features-
TerminationConnector, N
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)15.900" (403.86mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-2.4-CN-N
Related LinksANT-2., ANT-2.4-CN-N Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-2.4-CN-N Details Description
Related parts for ANT-2.4-CN-N
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V 20A CHASSIS datasheet.pdf
CAP CER 270PF 630V NP0 2225 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 8A 600VAC datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 48VOUT 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf