Lumex, Inc. SSP-LB12MW024K05
SSP-LB12MW024K05 picture photo
Mfg. Part Number
SSP-LB12MW024K05
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED HB MODULE
Datasheet Download
SSP-LB12MW024K05.pdf
Availability of SSP-LB12MW024K05
QUANTITY
SSP-LB12MW024K05 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSP-LB12MW024K05
Internal Part NumberEIS-SSP-LB12MW024K05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductSunBrite™ Modular LED Lightbars
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesSunBritera Strip
Packaging-
TypeLED Engine
ColorWhite, Warm
CCT (K)2600K ~ 3000K
Wavelength-
ConfigurationLinear Light Strip, Plug and Play
Flux @ Current/Temperature - Test300 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)24V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension304.00mm L x 19.45mm W
Height13.25mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSP-LB12MW024K05
Related LinksSSP-LB12, SSP-LB12MW024K05 Datasheet, Lumex, Inc. Distributor
SSP-LB12MW024K05 Details Description
Related parts for SSP-LB12MW024K05
TRIMMER 200 OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SL 5.08HC/15/90 3.2SN BK BX datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf