Linx Technologies ANT-2.4-CW-QW-RPS
ANT-2.4-CW-QW-RPS picture photo
Mfg. Part Number
ANT-2.4-CW-QW-RPS
Brief Description
ANTENNA 2.4GHZ 1/2WAV WHIP RPSMA
Datasheet Download
ANT-2.4-CW-QW-RPS.pdf
Availability of ANT-2.4-CW-QW-RPS
QUANTITY
ANT-2.4-CW-QW-RPS Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-2.4-CW-QW-RPS
Internal Part NumberEIS-ANT-2.4-CW-QW-RPS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package30
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesCW
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.35GHz ~ 2.6GHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain1.1dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)4.134" (105.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-2.4-CW-QW-RPS
Related LinksANT-2.4-, ANT-2.4-CW-QW-RPS Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-2.4-CW-QW-RPS Details Description
Related parts for ANT-2.4-CW-QW-RPS
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 7NS 100TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1A 170 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf