Linx Technologies ANT-2.4-OC-LG-SMA
ANT-2.4-OC-LG-SMA picture photo
Mfg. Part Number
ANT-2.4-OC-LG-SMA
Brief Description
RF ANTENNA 2.4GHZ SMA
Datasheet Download
ANT-2.4-OC-LG-SMA.pdf
Availability of ANT-2.4-OC-LG-SMA
QUANTITY
ANT-2.4-OC-LG-SMA Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-2.4-OC-LG-SMA
Internal Part NumberEIS-ANT-2.4-OC-LG-SMA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesOC
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.39GHz ~ 2.55GHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)7.618" (193.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-2.4-OC-LG-SMA
Related LinksANT-2.4-, ANT-2.4-OC-LG-SMA Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-2.4-OC-LG-SMA Details Description
Related parts for ANT-2.4-OC-LG-SMA
HOOK-UP STRND 26AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 220 OHM 14SOIC datasheet.pdf
SW TURQ SPDT PLUNG SILV PCB 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORXPLUS IP6 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf