RF Solutions ANT-24G-HL90-SMA
ANT-24G-HL90-SMA picture photo
Mfg. Part Number
ANT-24G-HL90-SMA
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA HELICAL 2.4GHZ 90DEG SMA
Datasheet Download
ANT-24G-HL90-SMA.pdf
Availability of ANT-24G-HL90-SMA
QUANTITY
ANT-24G-HL90-SMA Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-24G-HL90-SMA
Internal Part NumberEIS-ANT-24G-HL90-SMA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-10dB
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA-K
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)1.984" (50.40mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-24G-HL90-SMA
Related LinksANT-24G-, ANT-24G-HL90-SMA Datasheet, RF Solutions Distributor
ANT-24G-HL90-SMA Details Description
Related parts for ANT-24G-HL90-SMA
FIXED IND 220UH 350MA 1.57 OHM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 5KV NP0 3640 datasheet.pdf
IC TRIPLE PWR DIST SWITCH 16SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG GREEN 100' datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP FAST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO WIRE SADDLE LCK TOP NAT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf