RF Solutions ANT-24G-YAG16
ANT-24G-YAG16 picture photo
Mfg. Part Number
ANT-24G-YAG16
Brief Description
ANTENNA YAGI 2.4GHZ 16DBI WLAN
Datasheet Download
ANT-24G-YAG16.pdf
Availability of ANT-24G-YAG16
QUANTITY
ANT-24G-YAG16 Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-24G-YAG16
Internal Part NumberEIS-ANT-24G-YAG16
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeYagi
Return Loss-
Gain16dB
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-24G-YAG16
Related LinksANT-24, ANT-24G-YAG16 Datasheet, RF Solutions Distributor
ANT-24G-YAG16 Details Description
Related parts for ANT-24G-YAG16
RES SMD 11.8K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 12-16AWG BLACK datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FUS 15.5KV MV E RATED 300E datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 60MA 500 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 931K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
26500 39C 37#20 2#16 S BY PLUG datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf