Amphenol Aerospace Operations TV06RL-15-18JN-LC
TV06RL-15-18JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RL-15-18JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06RL-15-18JN-LC.pdf
Availability of TV06RL-15-18JN-LC
QUANTITY
TV06RL-15-18JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RL-15-18JN-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RL-15-18JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RL-15-18JN-LC
Related LinksTV06RL-1, TV06RL-15-18JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RL-15-18JN-LC Details Description
Related parts for TV06RL-15-18JN-LC
IC REG LDO 2.8V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
PCB RETAINER B datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.6V 4-USP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf