Susumu RG1608N-1821-B-T1
RG1608N-1821-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1821-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1821-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-1821-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1821-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1821-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1821-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1821-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1821-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1821-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1821-B-T1
LED 7-SEG SGL CC RED RHDP .3" datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 3% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONSOLE 1U W/ 17'LCD & KEYBOARD datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.7A 21 MOHM SMD datasheet.pdf