Linx Technologies ANT-868-CW-RCS-SMA
ANT-868-CW-RCS-SMA picture photo
Mfg. Part Number
ANT-868-CW-RCS-SMA
Brief Description
ANTENNA 868MHZ 1/2WAVE WHIP SMA
Datasheet Download
ANT-868-CW-RCS-SMA.pdf
Availability of ANT-868-CW-RCS-SMA
QUANTITY
ANT-868-CW-RCS-SMA Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-868-CW-RCS-SMA
Internal Part NumberEIS-ANT-868-CW-RCS-SMA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesRCS
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range850MHz ~ 880MHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3.6dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)2.106" (53.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-868-CW-RCS-SMA
Related LinksANT-868-C, ANT-868-CW-RCS-SMA Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-868-CW-RCS-SMA Details Description
Related parts for ANT-868-CW-RCS-SMA
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf