3M N7E50-Q516RB-50-WF
N7E50-Q516RB-50-WF picture photo
Mfg. Part Number
N7E50-Q516RB-50-WF
Datasheet Download
N7E50-Q516RB-50-WF.pdf
Availability of N7E50-Q516RB-50-WF
QUANTITY
N7E50-Q516RB-50-WF Order Process
Ship out your order
Specifications of N7E50-Q516RB-50-WF
Internal Part NumberEIS-N7E50-Q516RB-50-WF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileCF Card Header
Standard Package125
PackagingTape & Reel (TR)
Card TypeCompactFlash® - Type I, II
FeaturesBoard Guide, Card Guide
Height Above Board0.341" (8.65mm)
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N7E50-Q516RB-50-WF
Related LinksN7E50-Q51, N7E50-Q516RB-50-WF Datasheet, 3M Distributor
N7E50-Q516RB-50-WF Details Description
Related parts for N7E50-Q516RB-50-WF
IC REG LDO ADJ 1A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A SLD datasheet.pdf
JUMPER TEST LEAD SET YELLOW 36" datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 5.08MM PNL MNT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 38POS datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf