Linx Technologies ANT-868-JJB-RA
ANT-868-JJB-RA picture photo
Mfg. Part Number
ANT-868-JJB-RA
Brief Description
ANTENNA 868 MHZ JJB RIGHT ANGLE
Datasheet Download
ANT-868-JJB-RA.pdf
Availability of ANT-868-JJB-RA
QUANTITY
ANT-868-JJB-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-868-JJB-RA
Internal Part NumberEIS-ANT-868-JJB-RA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesProper PCB Design for Embedded Antennas
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package200
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesJJB
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range855MHz ~ 880MHz
Antenna TypeDome
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain-1dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)0.571" (14.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-868-JJB-RA
Related LinksANT-868, ANT-868-JJB-RA Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-868-JJB-RA Details Description
Related parts for ANT-868-JJB-RA
KIT MASTER DEVELOP 916MHZ ES SRS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
MODULE DC/DC 8TH BRICK 3.3V 20A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM5008 datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.22UF RADIAL datasheet.pdf