TDK Corporation ANT8030-2R4-01A
ANT8030-2R4-01A picture photo
Mfg. Part Number
ANT8030-2R4-01A
Brief Description
ANTENNA MULTILAYER 2.4GHZ SMD
Datasheet Download
ANT8030-2R4-01A.pdf
Availability of ANT8030-2R4-01A
QUANTITY
ANT8030-2R4-01A Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT8030-2R4-01A
Internal Part NumberEIS-ANT8030-2R4-01A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Products Overview
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeChip
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-15dB
Gain2dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
ApplicationsWLAN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT8030-2R4-01A
Related LinksANT8030, ANT8030-2R4-01A Datasheet, TDK Corporation Distributor
ANT8030-2R4-01A Details Description
Related parts for ANT8030-2R4-01A
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CA,62.5,MTRJ-SC datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 90 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 400MA 1.03 OHM datasheet.pdf