Abracon Corporation AOCJY-100.000MHZ-E
AOCJY-100.000MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY-100.000MHZ-E
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
AOCJY-100.000MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY-100.000MHZ-E
QUANTITY
AOCJY-100.000MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY-100.000MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY-100.000MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOCXO Oven Controlled Crystal Oscillator
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductAOCJY Series OCXOs
3D ModelAOCJY.pdfAOCJY.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency100MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case6-SMD (5 pads), No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY-100.000MHZ-E
Related LinksAOCJY-100, AOCJY-100.000MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY-100.000MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY-100.000MHZ-E
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
IC DECODER BCD TO DECIMAL 16SOIC datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 10POS 15 GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 220MW SMT3 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 150K OHM 5% AXL datasheet.pdf
JOG FORWARD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 10PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 83.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf