Vishay/Dale CMF5014K000FKR6
CMF5014K000FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5014K000FKR6
Brief Description
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5014K000FKR6.pdf
Availability of CMF5014K000FKR6
QUANTITY
CMF5014K000FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5014K000FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5014K000FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5014K000FKR6
Related LinksCMF5014, CMF5014K000FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5014K000FKR6 Details Description
Related parts for CMF5014K000FKR6
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 630MA 348 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLCK PCB 10.16MM 2POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210POS .050 SMD datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 14.99MM datasheet.pdf
RES SMD 143OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf