Abracon Corporation AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
AOCJY2-10.000MHZ-E-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 10.000MHZ SINE WAVE PC
Datasheet Download
AOCJY2-10.000MHZ-E-SW.pdf
Availability of AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
QUANTITY
AOCJY2-10.000MHZ-E-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOCXO Oven Controlled Crystal Oscillator
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAOCJY2.pdfAOCJY2.stp
Standard Package5
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY2
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency10MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.823" L x 0.823" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
Related LinksAOCJY2-10., AOCJY2-10.000MHZ-E-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2-10.000MHZ-E-SW Details Description
Related parts for AOCJY2-10.000MHZ-E-SW
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC COUNTER RPPL DUAL 4ST 14-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 30.9VC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUG 5V SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 9SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf