Abracon Corporation AOCJY2-10.000MHZ
AOCJY2-10.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2-10.000MHZ
Brief Description
OSC OCXO 10.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY2-10.000MHZ.pdf
Availability of AOCJY2-10.000MHZ
QUANTITY
AOCJY2-10.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2-10.000MHZ
Internal Part NumberEIS-AOCJY2-10.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOCXO Oven Controlled Crystal Oscillator
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAOCJY2.pdfAOCJY2.stp
Standard Package5
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY2
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency10MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±5ppb
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.823" L x 0.823" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2-10.000MHZ
Related LinksAOCJY2-1, AOCJY2-10.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2-10.000MHZ Details Description
Related parts for AOCJY2-10.000MHZ
CONN FAKRA PLUG 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 5POS 6MM datasheet.pdf