Abracon Corporation AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
AOCJY2-26.000MHZ-F-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY2-26.000MHZ-F-SW.pdf
Availability of AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
QUANTITY
AOCJY2-26.000MHZ-F-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY2.pdfAOCJY2.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY2
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
Related LinksAOCJY2-26., AOCJY2-26.000MHZ-F-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2-26.000MHZ-F-SW Details Description
Related parts for AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
IC REG LDO 5V 5A TO247-3 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS VERT 30GOLD datasheet.pdf
BATT CYCLON SLA 6V 5.0AH datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 10% 2824 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 150MW 0603 datasheet.pdf
SURFACE BELT 1X12" A MED datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RF CABLE ASSY datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 20ppm 12pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 43 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf