Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16E-101-C1-R0
ATS-16E-101-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16E-101-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-16E-101-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16E-101-C1-R0
QUANTITY
ATS-16E-101-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16E-101-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16E-101-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.67°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16E-101-C1-R0
Related LinksATS-16E-, ATS-16E-101-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16E-101-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16E-101-C1-R0
IC MPU I386 33MHZ 132QFP datasheet.pdf
INSERT FMALE 24P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 77MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
MICRO 15C P 3" YEL NI datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TV 10C 10#20 PIN RECP datasheet.pdf
680UF 35V 10X20MM 105C 2000H datasheet.pdf