Abracon Corporation AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
AOCJY2-26.000MHZ-F-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY2-26.000MHZ-F-SW.pdf
Availability of AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
QUANTITY
AOCJY2-26.000MHZ-F-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY2.pdfAOCJY2.stp
Standard Package1
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
Related LinksAOCJY2-26., AOCJY2-26.000MHZ-F-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2-26.000MHZ-F-SW Details Description
Related parts for AOCJY2-26.000MHZ-F-SW
RES SMD 432K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf