Abracon Corporation AOCJY2-38.880MHZ-E-SW
AOCJY2-38.880MHZ-E-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2-38.880MHZ-E-SW
Brief Description
OSC OCXO 38.88MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY2-38.880MHZ-E-SW.pdf
Availability of AOCJY2-38.880MHZ-E-SW
QUANTITY
AOCJY2-38.880MHZ-E-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2-38.880MHZ-E-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY2-38.880MHZ-E-SW
TypeOCXO
Frequency38.88MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2-38.880MHZ-E-SW
Related LinksAOCJY2-38., AOCJY2-38.880MHZ-E-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2-38.880MHZ-E-SW Details Description
Related parts for AOCJY2-38.880MHZ-E-SW
RES SMD 10.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3MM R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PAC-RX3I-SD25-V4-1.5M datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN CIC TOP 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
DIN-POWER FIXING BRACKET B RIGHT datasheet.pdf
R/A PLUG JUMPER .81MM 250MM BK datasheet.pdf