Abracon Corporation AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW.pdf
Availability of AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
QUANTITY
AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY2.pdfAOCJY2.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY2
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
Related LinksAOCJY2A-10., AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW Details Description
Related parts for AOCJY2A-10.000MHZ-E-SW
IC FPGA 315 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
PLUG-INLOW TEMP VERS SIDE ROTARY datasheet.pdf
SURFACE BELT 2X34" A VFN datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 1MM T/H datasheet.pdf
BACKSHELL DSUB datasheet.pdf
RES 30 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 12.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
FUSE FAST ACTING CUBE 15A datasheet.pdf