Abracon Corporation AOCJY2A-12.800MHZ-E
AOCJY2A-12.800MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2A-12.800MHZ-E
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY2A-12.800MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY2A-12.800MHZ-E
QUANTITY
AOCJY2A-12.800MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2A-12.800MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY2A-12.800MHZ-E
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2A-12.800MHZ-E
Related LinksAOCJY2A-1, AOCJY2A-12.800MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2A-12.800MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY2A-12.800MHZ-E
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 datasheet.pdf
IC XLATOR DUAL PECL-TTL 8-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
LED DIAMOND DRAGON 625NM RED datasheet.pdf
IGBT 320V 96A TO3P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf