Abracon Corporation AOCJY2A-26.000MHZ-E
AOCJY2A-26.000MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY2A-26.000MHZ-E
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY2A-26.000MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY2A-26.000MHZ-E
QUANTITY
AOCJY2A-26.000MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY2A-26.000MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY2A-26.000MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY2.pdfAOCJY2.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY2
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height0.433" (11.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY2A-26.000MHZ-E
Related LinksAOCJY2A-2, AOCJY2A-26.000MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY2A-26.000MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY2A-26.000MHZ-E
FIXED IND 56UH 2.3A 92 MOHM TH datasheet.pdf
TOOL CRIMPFIX ENGLISH 120Z 60HZ datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13.6A 8-SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES SMD 252 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
LED LUXEON NEU WHITE 4000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804 datasheet.pdf
TV 26C 26#20 SKT RECP datasheet.pdf
150UF 40V 10X25MM 85C 15000H datasheet.pdf
CAP 33 UF 20% 50 V datasheet.pdf