Abracon Corporation AOCJY3-10.000MHZ-F-SW
AOCJY3-10.000MHZ-F-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3-10.000MHZ-F-SW
Brief Description
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3-10.000MHZ-F-SW.pdf
Availability of AOCJY3-10.000MHZ-F-SW
QUANTITY
AOCJY3-10.000MHZ-F-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3-10.000MHZ-F-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY3-10.000MHZ-F-SW
TypeOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY3-10.000MHZ-F-SW
Related LinksAOCJY3-10., AOCJY3-10.000MHZ-F-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY3-10.000MHZ-F-SW Details Description
Related parts for AOCJY3-10.000MHZ-F-SW
FIXED IND 220UH 1.6A 162 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf