Abracon Corporation AOCJY3-12.800MHZ-E
AOCJY3-12.800MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3-12.800MHZ-E
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3-12.800MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY3-12.800MHZ-E
QUANTITY
AOCJY3-12.800MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3-12.800MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY3-12.800MHZ-E
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY3-12.800MHZ-E
Related LinksAOCJY3-12, AOCJY3-12.800MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY3-12.800MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY3-12.800MHZ-E
IC MUX DUAL 2:1 DIFF ECL 24QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
FILTER PERFORMANCE IEC INLET 15A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 8A TO220AC datasheet.pdf
FILTER GEN PURPOSE/SGL PHASE 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 330K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 10V X5R 0201 datasheet.pdf