Abracon Corporation AOCJY3A-26.000MHZ-E
AOCJY3A-26.000MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3A-26.000MHZ-E
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3A-26.000MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY3A-26.000MHZ-E
QUANTITY
AOCJY3A-26.000MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3A-26.000MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY3A-26.000MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY3.pdfAOCJY3.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY3
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY3A-26.000MHZ-E
Related LinksAOCJY3A-2, AOCJY3A-26.000MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY3A-26.000MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY3A-26.000MHZ-E
IC MCU 16-BIT 40MHZ 132QFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1W DO41 datasheet.pdf
SUPT POST MINI .25"DIA 7/8" datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 1K FLASH 28DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 12POS datasheet.pdf
IC DGTL POT 100K 2CH 20TSSOP datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
3640 0402 33NH 5% 1K RL datasheet.pdf