Abracon Corporation AOCJY3A-26.000MHZ-F
AOCJY3A-26.000MHZ-F picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3A-26.000MHZ-F
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3A-26.000MHZ-F.pdf
Availability of AOCJY3A-26.000MHZ-F
QUANTITY
AOCJY3A-26.000MHZ-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3A-26.000MHZ-F
Internal Part NumberEIS-AOCJY3A-26.000MHZ-F
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±30ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY3A-26.000MHZ-F
Related LinksAOCJY3A-2, AOCJY3A-26.000MHZ-F Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY3A-26.000MHZ-F Details Description
Related parts for AOCJY3A-26.000MHZ-F
RES 100K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.55 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.6A SYNC 6SON datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 4.0MH PC MNT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
ARD COAX TRANS SW 18GHZ 12V datasheet.pdf