Abracon Corporation AOCJY4A-12.800MHZ-E
AOCJY4A-12.800MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY4A-12.800MHZ-E
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY4A-12.800MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY4A-12.800MHZ-E
QUANTITY
AOCJY4A-12.800MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY4A-12.800MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY4A-12.800MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY4.pdfAOCJY4.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY4
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Height0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY4A-12.800MHZ-E
Related LinksAOCJY4A-1, AOCJY4A-12.800MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY4A-12.800MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY4A-12.800MHZ-E
CONN PLUG 10POS FOR CRIMP PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27 OHM 5% 80W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
BAND PASS FILTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 94.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X5R 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf