Abracon Corporation AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW
AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW
Brief Description
OSC OCXO 40.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW.pdf
Availability of AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW
QUANTITY
AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY4.pdfAOCJY4.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY4
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency40MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Height0.512" (13.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW
Related LinksAOCJY4A-40., AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW Details Description
Related parts for AOCJY4A-40.000MHZ-E-SW
IC 3.5V PWR SUPP MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 220V datasheet.pdf
CONN HEADR 30POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 4.7MH T/H datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 68PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 360MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf