Abracon Corporation AOCJY4B-10.000MHZ-E
AOCJY4B-10.000MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY4B-10.000MHZ-E
Brief Description
OSC OCXO 10.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY4B-10.000MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY4B-10.000MHZ-E
QUANTITY
AOCJY4B-10.000MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY4B-10.000MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY4B-10.000MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY4.pdfAOCJY4.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY4
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply12V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Height0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY4B-10.000MHZ-E
Related LinksAOCJY4B-1, AOCJY4B-10.000MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY4B-10.000MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY4B-10.000MHZ-E
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 4.6A TO220 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT FLASH 176-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf